środa, 2 września 2015

W co się ubrać? Czyli jak nie przegrzać dziecka i... siebie ;)

Za nami już kilka chłodniejszych dni (nareszcie ulga po upałach) i ruszyła lawina pytań i ogłoszeń sprzedam/poszukuję polarów/kurtek i ocieplaczy.

Dopiero co pisałam o upałach a tu już o chłodzie. :) Jaka ta pogoda zmienna.

Chustonoszenie jest już na tyle modne, że nie brakuje miejsc w internecie gdzie można nabyć gustowne ubranko zabezpieczające przed zimnem/deszczem noszącego i maluszka. Firmy szaleją, im ładniejszy krój i wzorek tym drożej. Liczy się jednak jakość. Tutaj czasem lepiej trochę dopłacić i być faktycznie usatysfakcjonowanym efektem końcowym.

Co jest istotne podczas wyboru odpowiedniego?

Jako że nosząc dziecko grzejemy się nawzajem trzeba uważać na to, żeby nie ubrać pod chustę zbyt wielu warstw. Maluszkowi wystarczy to, w czym normalnie śmiga po podłodze, a nam z reguły podkoszulek. ;) Bądź też cienka bluzka z długim rękawem. Kiedy robi się chłodniej wygodniej zainwestować w wierzchnie wdzianko do chustonoszenia (np. polarek) i narzucić na to co mamy na sobie niż ubrać kilka warstw pod chustę. Fajnie jak polarek jest cały rozpinany, nie wkładany przez głowę. Wtedy wygodniej go ubrać/rozebrać bądź też rozpiąć jak jest nam za ciepło. Uwagę trzeba zwrócić na to czy wdzianko służy do noszenia z przodu czy nadaje się też do wiązania na plecach. Oczywiście jest to istotne wtedy kiedy na plecach nosimy. ;)

Przydatna jest kurtka przeciwdeszczowa. O wiele wygodniej wtedy niż z parasolem, nas którym niesiony maluch chce przejąć kontrolę. :D Wygodniej też zwinąć małą przeciwdeszczówkę awaryjnie w torebce niż nieść parasol, który z reguły jak się już go ma to okazuje się niepotrzebny. ;)

Istnieją też osłonki. Wtedy rodzic ubiera na siebie normalną bluzę, a dziecko jest zabezpieczone osobno.

Można też pożyczyć od męża bądź kupić za dużą bluzę lub kurtkę, żeby móc się w niej zapiąć z dzieckiem.

Rozwiązaniem jest też doszycie wstawki do bluzy lub kurtki, której się normalnie używa.

Ja osobiście polecam polarki. Korzystałam już z kilku modeli i chyba najlepiej dogadałam się z wyrobem firmy Nimar.

Jeśli potrzebujesz pomocy w wyborze czegoś odpowiedniego dla siebie napisz lub zadzwoń. Chętnie odpowiem na wszystkie pytania bądź też pokażę jak wygląda taka kurtka czy polar jak jesteś z okolic. :)

Nie dajcie się pogodzie! Chustonoszenie jest zdecydowanie całoroczne! :) 

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz